Wprowadzenie do optometrii - zadania z rozwiązaniami - Bolesław KędziaNa rynku pojawiła się kolejna książka dotycząca zadań z optometrii. O jednej z nich pisaliśmy już na naszym blogu – to książka prof Marka Zająca – Optyka w zadaniach dla optometrystów. Tym razem jest to zbiór zadań z optometrii prof. Bolesława Kędzi “Wprowadzenie do optometrii – zadania z rozwiązaniami”.

Książka zawiera zadania z czterech działów:
– optyki geometrycznej – 55 zadań
– optyki fizjologicznej – 78 zadań
– procedur postępowania diagnostycznego – 52 zadania
– diagnostyki i postępowania – 85 zadań

Książka zawiera 270 zadań wraz z ich rozwiązaniami / omówieniem. Na końcu książki w “dodatku” zostały wyjaśnione takie kwestie jak: konwencja znaków, zbieżność wiązki światła, moc układu optycznego, refrakcja oka a refrakcja wzrokowa, model oka wg Gullstranda, normy Morgana oraz niektóre stosowane oznaczenia.


Do ksiązki został dołączony CD, który zawiera ilustracje do zadań pomocne podczas rozwiązywania zadań (format prezentacji powerpoint), jak i wyjaśnienia zawarte w “dodatku” ksiązki oraz rozwiązania, każde zadanie zwiera informację czy została do niej dołączona rycina, prezentacja na CD.

Książka zapewne przyda się studentom optometrii. Absolwenci których uczył Profesor, zapewne odnajdą tam wiele zadań ze swoich egzaminów.

Autor: Bolesław Kędzia
Okładka: miękka, książka zawiera CD
Stron: 378
Druk: Hemigraf

Zobacz inne publikacje książkowe:
– Marek Zając – Optyka w zadaniach dla optometrystów
– Marek Ożóg, Tomasz Tokarzewski – Optometria
– Ryszard Ścibior – Soczewki kontaktowe. Praktyczny przewodnik właściwego dopasowania.

Zespół OPTO.blog

Warto przeczytać: