Transitions XTRActive
Na naszej stronie firmowej poświęciliśmy nieco miejsca opisując technologię Transitions, której to już VI generacja obecnie sprzedawana jest na świecie.

Dotychczas większość użytkowników życzyłaby sobie aby te soczewki również przyciemniały się podczas prowadzenia samochodu. Firma Transitions Optical sprostała zadaniu i oferuje soczewkę Transitions XTRActive

Tabela poniżej przedstawia porównanie soczewki Transitions XTRActive z Transitions V pod względem intensywności przyciemnienia w temperaturze 35°C oraz stan przyciemnienia – a właściwie jak “jasna” będzie soczewka przy powrocie ze swojego maksimum przy temperaturze 23° po 15minutach.

transitions reakcja

I tak:
– soczewka Transitions XTRActive w temperaturze 35°C jest ciemniejsza (80%) od Transions VI (73%)
– soczewka Transions VI jest jaśniejsza (9%) niż soczewka Transitions XTRActive (14%) po 15minutach od maksymalnego ich przyciemnienia w uzyskanego w temperaturze 23°C

 

Specyfika soczewek Transitions XTRActive:
– są ciemniejsze na zewnątrz niż soczewki Transitions VI przy normalnej i wysokiej temperaturze
– mają delikatniejsze przyciemnienie wewnątrz pomieszczenień, gdy Transitions VI są praktycznie przeźroczyste
– wolniej powracają do stanu spoczynku niż soczewki Transitions VI
– przyciemniają się do poziomu około 50% podczas jazdy samochodem (za szybą) – soczewki Transitions VI jak i wcześniejsze nie barwiły się. Zabarwienie 50% uzyskane jest przy temperaturze 27°C – przy dzisiejszych samochodach wyposażonych w klimatyzację to zabarwienie raczej będzie nie do osiągnięcia i oscylować będzie z dużym prawdopodobieństwem w okolicach 30-40%. Czy to wystarczające aby uznać soczewkę za przeciwsłoneczną?
– blokują w 100% promieniowanie UVA oraz UVB w zakresie do 400nm jak wszystkie dotychczasowe produkty Transitions
transitions porownanie

To główne róznice pomiędzy soczewką Transitions VI a Transitions XTRActive
Zapraszamy do odwiedzin strony produktu Transitions XTRActive

W ofercie na polskim rynku od września 2011 roku! A co ważniejsze oba produkty tj. Transitions oraz Transitions XTRActive oferowane są w tej samej cenie przez producenta. Wybierasz to co chcesz!

Jeżeli nie zależy Ci na prawie przejrzystej soczewce – jednak ciemniejszej na słońcu – z lekkim zabarwieniem w samochodzie – wybierz Transitions XTRActive. Chcesz mieć bardziej przejrzyste soczewki w pomieszczeniu – zadowala Cię stopień przyciemnienia na słońcu – Transitions są dla Ciebie.

Zobacz prezentację produktu Transitions XTRActive na naszym kanale YouTube

Zespół OPTO.blog

Warto przeczytać: