targi optyczne 2012Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Targów Optycznych OPTYKA 2012 wspólnym przedsięwzięciu Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej KRIO oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Targi odbędą się w dniach 9-10 listopada 2012r. w Poznaniu.

Pozytywny odbiór, zarówno przez wystawców jak i zwiedzających poprzednich edycji poznańskich spotkań optyków, optometrystów i osób związanych z branżą pozwoliło wpisać to wydarzenie na stałe do kalendarza imprez targowych. Podczas ostatniej edycja zaprezentowało się ponad 100 wystawców oraz blisko 300 firm i marek reprezentowanych z Polski, Czech, Francji, Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Turcji i Chin. Targi odwiedziło blisko 2000 gości.

Zakres tematyczny

– Oprawy okularowe
– Komponenty i części do opraw okularowych
– Soczewki – szkła okularowe
– Oprawy okularowe dla dzieci
– Soczewki kontaktowe
– Środki do pielęgnacji soczewek okularowych i kontaktowych
– Pomoce dla słabo widzących
– Okulary specjalnego przeznaczenia: przeciwsłoneczne, sportowe, ochronne – robocze
– Akcesoria do okularów (etui, łańcuszki, inne)
– Instrumenty, materiały i urządzenia: optyczne, optometryczne
– Wyposażenie salonów i zakładów optycznych: urządzenia i maszyny specjalistyczne do funkcjonowania zakładów optycznych, sprzęt specjalistyczny do pomiaru refrakcji i badań, sprzęt, urządzenie, unity okulistyczne, meble, systemy oświetleniowe – wystrój
– Środki farmaceutyczne
– Oprogramowanie
– Wydawnictwa i literatura związana z optyką okularową i optometrią
– Edukacja – uczelnie wyższe, szkoły średnie
– Finansowanie i leasing
– Instytucje, organizacje, stowarzyszenia

Konferencja OPTYKA 2012
Nieodłącznym elementem targów optycznych w Poznaniu jest część naukowa. Pierwszego dnia targów odbędzie się druga edycja konferencji OPTYKA 2012 pod hasłem „Nauka i technologie dla optyki i optometrii”. Program obejmuje dwa wykłady plenarne i osiem komunikatów naukowych, które przedstawią uznani polscy specjaliści oraz naukowa młodzież: doktorzy i doktoranci z polskich ośrodków akademickich.
Jak mówi prof. dr hab. Ryszard Naskręcki, Dziekan Wydziału Fizyki UAM, tematyka wykładów plenarnych skoncentruje się na dwóch bardzo ważnych i obecnie silnie rozwijających się obszarach nauki o widzeniu: optycznej koherentnej tomografii oraz optometrii geriatrycznej.

Więcej na stronie MTP:
www.targioptyka.mtp.pl

Zespół OPTO.blog

Warto przeczytać: