Primary Care Optometry – T. Grosvenor – ta właśnie książka została przetłumaczona i zredagowana na język polski i nosi tytuł OPTOMETRIA!

Jest to pierwsze na polskim rynku pełne tłumaczenie jednego z podstawowych podręczników optometrii, dające możliwość zapoznania się z obowiązkami i metodami pracy optometrysty, a także informujące o zakresie koniecznej wiedzy niezbędnej do uprawiania tego zawodu.

Optometria jest tą dziedziną wiedzy, która w praktyczny sposób może rozwiązywać powszechnie występujące problemy wzrokowe. Książka została podzielona na trzy główne części: w pierwszej z nich zostały omówione wady refrakcji oraz widzenia obuocznego, w drugiej znajdują się informacje dotyczące badania optometrycznego natomiast w trzeciej przedstawiono diagnostykę optometryczną.

W podręczniku znajdują się również informacje dotyczące m.in. krótkowzroczności wraz z przykrymi konsekwencjami, które mogą z niej wynikać w późniejszym wieku, omówiono także specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez optometrystów do autorefrakcji, biomikroskopii, oftalmoskopii, badania pola widzenia oraz obrazowania dna oka. Autorzy poświęcili także dużo uwagi problemowi nadwzroczności.

Pozycja jest adresowana głównie do studentów optometrii i praktykujących optometrystów, jak również do lekarzy okulistów i optyków.

W sprzedaży od: 30.06.2011
Sugerowana cena: 269zł
Redakcja polskiego wydania: mgr Marek Ozóg, mgr Tomasz Tokarzewski
Wydawnictwo: Elsevier Urban&Partner

 

Zespół OPTO.blog

Warto przeczytać: