Opti fog by EssilorFirma Essilor od 1 grudnia 2011 wprowadza na rynek Polski nową powłokę OptiFog. Powłoka została uznana za największą innowację roku i nagrodzona na międzynarodowych targach optycznych Silmo w Paryżu, we wrześniu 2011r.

Większość, jak nie każdy okularnik doświadczył sytuacji związanych z zaparowaniem soczewek okularowych, np. podczas zmiany otoczenia (z zimnego na cieplejsze), picia gorących napojów, gotowania, uprawiania sportów lub innych form spędzania wolnego czasu.

75% użytkowników okularów jest zainteresowanych rozwiązaniem, które przeciwdziała zaparowywaniu.

Jak działają soczewki z powłoką OptiFog?


Powłoka OptiFog musi być aktywowana przez specjalny aktywator (OptiFog Activator). W tym celu należy nanieść po jednej kropli aktywatora na obie strony soczewki i delikatnie przetrzeć dołączoną chusteczką tak, aby objąć całą powierzchnię.
Wynik: brak zaparowywania soczewek i wyraźne widzenie przez długi czas bez zniekształceń obrazu i utraty kontrastu.
Po zastosowaniu aktywatora, właściwości przeciwdziałające zaparowywaniu utrzymują się aż do tygodnia. Soczewki z powłoką OptiFog są dostarczane ze specjalnym zestawem, zawierającym: butelkę z aktywatorem (OptiFog Activator) w kartonowym opakowaniu, instrukcję użycia i chusteczkę mikrofazową. Należy jednak pamiętać, że aktywator traci swoje właściwości po kontakcie z płynem na bazie wody i czynność aktywacyjną należy powtórzyć.

Znacznym utrudnieniem może być, że producent nie przewiduje sytuacji nie kropienia soczewki aktywatorem minimum raz na tydzień – czyli w okresie wiosenno-letnim, gdzie efekt zaparowania właściwie w normalnym użytkowaniu nie następuje.

Soczewka bez aktywatora jest pozbawiona właściwości antystatycznych, oleofobowych, hydrofobowych – co już powinno każdego zastanowić – czy warto je kupować? Pamiętać należy, że czyste soczewki trudniej parują i szybciej odparowują. Czy zatem kupić soczewkę OptiFog i raz na tydzień używać aktywatora przez cały czas posiadania okularów z tymi soczewkami. A może kupić soczewki już w powłokami antystatycznymi, hydrofobowymi, oleofobowymi i zaopatrzyć się w dostępne preparaty przyśpieszające odparowanie soczewek.

Naszym zdaniem, jeżeli na codzień nie jesteś wystawiany na dużą różnicę temperatur, lub działanie powodujące uciążliwe parowanie okularów (jak w spotach reklamowych) – to nie warto! Jednak wybór pozostawiamy Tobie!

OptiFog – najbardziej zaawansowane soczewki przeciwdziałające zaparowaniu:
– skuteczność: 79%* użytkowników jest zadowolonych ze skuteczności zapobiegania zaparowywaniu,
– trwałość: 81%* użytkowników jest zadowolonych ze skuteczności zapobiegania zaparowywaniu tydzień po aktywacji,
– łatwość czyszczenia: 77%* użytkowników jest zadowolonych z łatwości czyszczenia soczewek OptiFog,
– przejrzystość: 87%* użytkowników jest zadowolonych z przejrzystości soczewek po czyszczeniu
*) testy konsumenckie przeprowadzone przez podmiot zewnętrzny (Francja 2011, próbka = 100osób)

Wkrótce rozpocznie się kampania w Internecie i kilku kanałach telewizyjnych. Lecz już dzisiaj pokazujemy Wam spoty reklamowe.

OptiFog – Lalka

OptiFog – Rzeźnik

Optifog – Pies

Więcej informacji znajdziecie na stronie produktu optifog.pl

Soczewka dostępna w ofercie firm Essilor oraz JZO

Zespół OPTO.blog

Warto przeczytać: