optifree pure moistFirma Alcon właściciel m.in. płynów do pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych wprowadza na polski rynek nowy płyn OPTI-FREE PureMoist. Jest on nowoczesnym płynem wielofunkcyjnym opartym na znanych z innych produktów Alcon substancjach czyszczących i dezynfekujących polyquad oraz aldox, które chronią przed szkodliwymi mikroorganizmami, w tym bakteriami, grzybów i acanthamoeba.

Absolutną nowością jest zastosowanie HydraGlyde Moisture Matrix – substancji aktywnie nawilżającej soczewki i tworzącej na jej powierzchni rodzaj “poduszki” zapewniającej nawilżanie od momentu założenia soczewki na oko, przez cały okres noszenia. Płyn zmniejsza odkładanie lipidów i usuwa osady białkowe, pomagając utrzymać soczewki czyste zapewniając uczucie świeżości.

Płyn Opti-Free PureMoist został specjalnie przygotowany do pielęgnacji nowoczesnych soczewek silikonowo-hydrożelowych, gdzie odpowiedznie nawilżenie soczewki i utrzymanie komfortu noszenia przez dłuższy czas jest prawdziwym wyzwaniem, dla producentów płynów pielęgnacyjnych do soczewek.

Firma Ciba Vision jest częscią Alcon.

Płyn dostępny będzie w pojemnościach 120 oraz 300ml, dostępne są w ofercie naszego salonu optycznego oraz sklepu internetowego

 

Zespół OPTO.blog

Warto przeczytać: