Soczewki kontaktowe nie ograniczają Cię i Twojego wizerunku. Jeżeli tylko chcesz makijaż jest dozwolony podczas noszenia soczewek. Upewnij się tylko, że stosujesz kilka zasad.

– Zawsze rób makijaż po założeniu soczewek.
– Zawsze czyść twarz po zdjęciu soczewek. To ogranicza ilość makijażu, jaka mogłaby się dostać do soczewek. Upewnij się także, że kosmetyki do demakijażu na bazie oliwy nie mają kontaktu z soczewkami.
– Dla zapewnienia maksymalnej ochrony używaj kosmetyków dla alergików lub przeznaczonych specjalnie dla osób noszących soczewki kontaktowe. To zredukuje ewentualne ryzyko infekcji czy reakcji alergicznych.
– Używaj możliwie najbardziej miękkiej kredki do oczu, by zminimalizować ryzyko dostania się do oka ich resztek, które mogłyby spowodować podrażnienia.
– Nie używaj wodoodpornego tuszu do rzęs i unikaj sypkiego pudru.
– Stosuj sprasowane cienie do powiek.
– Nie używaj żadnych aerozoli takich jak lakiery do włosów, perfumy, dezodorantu w czasie, gdy nosisz soczewki. Jeśli używasz lakieru do włosów zastosuj go, zanim założysz soczewki.
– Nigdy nie dziel się swoimi kosmetykami ani pędzelkami.
– Najlepiej wymieniaj wszystkie swoje kosmetyki i pędzle raz na kwartał.
– Nigdy nie nakładaj makijażu będąc w ruchu, np. prowadząc samochód, w autobusie lub tramwaju, itp.
– Jeśli twoje oczy są zaczerwienione, powieki spuchnięte lub myślisz, że mogą być zainfekowane, natychmiast zaprzestań stosowania kosmetyków i noszenia soczewek. W takiej sytuacji skontaktuj się z Twoim specjalistą.

Zespół OPTO.blog

Warto przeczytać: