Zakup soczewek kontaktowych nie należy do trudnych, tak samo jak każdy inny produkt. Soczewki kontaktowe przede wszystkim powinny być najpierw dobrane przez specjalistę zajmującego się doborem i aplikacją soczewek kontaktowych – może to być okulista lub optometrysta.

Aby móc zamówić soczewki kontaktowe w sklepach internetowych lub salonie optycznym należy wiedzieć:
– jaka firma (np. Ciba Vision)
– jaki model (np. AirOptix Night&Day)
– jaka moc soczewki na oko prawe / oko lewe
– jaka jest krzywizna (BC)
– jaka średnica (DIA)
– w jakich ilościach chcemy kupić
– czy wymagany jest płyn do pielęgnacji
– czy chcesz zakupić dodatkowo krople nawilżające

Mając odpowiedzi na te pytania zakup soczewek nie powinien sprawić problemów. A powyższe informacje powinno się otrzymać podczas doboru soczewek kontaktowych od specjalisty!

Faktem jest, że niektóre soczewki dostępne są tylko w jednej wartości krzywizny (BC) i średnicy (DIA).

Ważne jest aby w momencie przejścia na inny produkt (nawet tego samego producenta) udać sie na wizyte do specjalisty celem sprawdzenia poprawności ułożenia się soczewki kontaktowej.
Wielu specjalistów dysponuje soczewkami probnymi w swoich gabinetach, gdzie ocenią ruchomość soczewki, stan przedniego odcinka oka.

Pamiętaj o regularnych wizytach kontrolnych, to że nie odczuwasz dyskomfortu wcale nie oznacza, braku komplikacji! Internet, fora dyskusyjne czy nawet znajomi nie zastąpią Ci wizyty u specjalisty! Lepiej zapobiegać niż leczyć! Przecież zależy Ci aby móc korzystać z soczewek kontaktowych? Brak wizyt kontrolnych coraz bardziej oddala Cię od tego.

Zespół OPTO.blog

Warto przeczytać: