gry optyczneCzasami potrzeba jest zagrania w coś lekkiego. Może coś opierającego się na zasadach optyki, fizyki?
Polecamy Wam trzy gry, w zasadzie gierki.

Chromatron – zadaniem gracza jest skierowanie promieni lasera na odpowiednie obiekty.
Dokonujemy tego za pomocą rozmaitych: luster, pryzmatów, soczewek… Pomysł banalny – ale nie poziomy. Trzeba wykazać się umiejętnościami sprawnego rozwiązywania łamigłówek i poza pewną dozą wyobraźni. Bez tego nie ma szans na ukończenie gry chromatron. Gra obejmuje pięćdziesiąt planszy, każda trudniejsza od poprzedniej.
Jest kilka części tej gry, dlatego zapraszamy do strony oficjalnej
Grę można pobrać z naszego serwera, warto sprawdzić aktualizację.
> Pobierz grę


Laser Frienzy – zadaniem gracza jest kierowanie promieni lasera i skierowanie go w “żółtą śluzę”. Kolejne poziomy stawiają przed graczem coraz to trudniejsze wyzwania. Na planszy rozmieszczonych jest zwykle parę działek laserowych zdolnych do obracania się lub też ograniczonego przemieszczania – użycie ich w odpowiedniej kolejności jest kluczowym elementem pozwalającym na rozwiązanie wszystkich łamigłówek. Oczywiście same plansze wzbogacone są o różne przeszkody takie jak: lustra, mury, beczki, drzwi czy materiały wybuchowe.
Laser Frenzy jest doskonała grą uruchamianą dla ‘zabicia czasu’ – lecz uważajcie. Wciąga! Grę można pobrać z naszego serwera, warto sprawdzić aktualizację.
> Pobierz grę

Bridge Builder – budowniczy mostów – tak pokrótce można opisać tą grę.
Zadaniem gracza jest wybudowanie mostu przy ograniczonym budżecie. Przy budowie mostów należy trzymać się ogólnie przyjętych reguł – fizyka jest tutaj nieugięta. Zbyt duże naprężenia lub nieprawidłowa konstrukcja grozi zawaleniem mostu jeszcze przed przejazdem pociągu, którego bezpieczny przejazd przez most kończy etap. Z etapu na etap trudność wzrasta.
Podczas testów możemy przeprowadzić ‘analizę stresu’ – które miejsca są najbardziej narażone, gdzie grozi nam katastrofa.
Grę można pobrać z naszego serwera, warto sprawdzić aktualizację.
> Pobierz grę

Jeżeli znasz jakąś darmową grę podobną do powyższych – powiedz o tym innym umieszczając komentarz.
Miłej zabawy.

Zespół OPTO.blog

Warto przeczytać:

  • Niestety! Brak podobnych tematów... :(