Czas na Wzrok - badanie wzroku, okulary progresywne, Rybnik

Akcja „Czas na wzrok” skierowana jest do osób po 40 roku życia, które mają problemy z widzeniem.

Jej celem jest dostarczenie informacji na temat prezbiopii oraz najlepszych sposobów jej korygowania. Do tej pory przeprowadzono ją: we Wrocławiu, w regionach: łódzkim, opolskim, lubuskim, poznańskim, w woj. dolnośląskim, pomorskim, zachodniopomorskim, oraz w miastach Piła i Leszno. W II połowie br. odbędzie się w woj. śląskim i małopolskim.

Co to jest prezbiopia?
Prezbiopia jest naturalną ewolucją wzroku, która dotyczy każdego po 40. roku życia i objawia się trudnościami z wyraźnym widzeniem z bliska; szczególnie przy słabym oświetleniu.
Z upływem lat oko traci zdolność do akomodacji, czyli dostosowywania się do dobrego widzenia na każdą odległość. Zjawisko to można porównać do działania obiektywu aparatu fotograficznego z funkcją autofocus, który nie nastawia prawidłowej ostrości obrazu.

Pierwsze oznaki prezbiopii
O prezbiopii możemy mówić, kiedy różne sytuacje życia codziennego, takie jak:
– czytanie gazety lub menu w restauracji,
– pisanie wiadomości tekstowych w telefonie komórkowym,
– pisanie na klawiaturze komputera,
– oglądanie zdjęć na wyświetlaczu aparatu fotograficznego, stają się coraz bardziej uciążliwe ze względu na nieostre widzenie i aby wyraźnie widzieć musisz odsuwać od oczu czytany tekst.

Prezbiopia to nie choroba
Pogorszenie się wzroku ok. 40. roku życia jest naturalnym procesem wynikającym z fizjologii oka człowieka. Nie jest to powód do zmartwień, ponieważ istnieje rozwiązanie, które przywraca naturalne widzenie na każdą odległość – są nim soczewki progresywne.

Rozwiązania dla presbiopów
– dwie pary okularów (dal / bliż)
– okulary z soczewkami dwuogniskowymi
– okulary z soczewkami progresywnymi
– soczewki kontaktowe multifocalne

Bezpłatne badanie optometryczne
W naszym salonie optycznym – gabinecie optometrycznym nie tylko w okresie trwania akcji Czas na Wzrok wykonujemy bezpłatne badania wzroku. Przygotowaliśmy ofertę promocyjną – każdy kto po badaniu dokonuje zakupu soczewek progresywnych otrzymuje badanie optometryczne bezpłatnie. Badanie wykonywane jest przez optometrystów. Nie musisz czekać na dni wyznaczone akcją Czas na Wzrok. Promocja progresywna trwa do końca roku 2012!

UWAGA Akcja Czas na Wzrok to nie promowanie bezpłatnych komputerowych badań na podstawie którego nie można wykonać okularów. Po takim pełnym badaniu wzroku powinno się otrzymać receptę z wynikiem badania, podpisane i opieczętowanie przez specjalistę wykonującego badanie wzroku. Badanie komputerowe nic nie daje!

okulary progresywne, badanie, wzrok

Więcej o akcji na stronie www.czasnawzrok.pl

Zespół OPTO.blog

Warto przeczytać: