Okularników przybywa, również wśród naszych milusińskich. Często zdarza się, że nawet kilku miesięczne dzieci powinny nosić okulary. Czy jest dla tych najmłodszych jakaś ciekawa i rozsądna oferta? Oczywiście pod względem wytrzymałości na zniszczenia – doskonale zdajemy sobie sprawę jakie mają silne rączki.

Na rynku optycznym jest kilka firm, które mają w ofercie oprawy okularowe z bezpiecznego tworzywa, bez elementów metalowych, wytrzymałe na wyginanie – oczywiście nie są one niezniszczalne, jednak potrafią zdecydowanie więcej wytrzymać niż tradycyjne oprawy okularowe.

Co zatem oferuje rynek optyczny?

Wybraliśmy dla Was kilka firm oferujących elastyczne, pozbawione metalowych elementów, wykonane z dość wytrzymałych materiałów. Takie oprawy często posiadają wymienne zauszniki na gumkę / opaskę lub dodatkowo gumkę, wymienne elementy mocowania zausznika to tarczy i inne udogodnienia. Pomijamy w opisie oprawy dla małych dzieciaków ze sprężynkami na końcu zauszników z tradycyjnych materiałów jak i tytanowych. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z ofertą: Fisher Price, Mira Flex, Comoframe, Centrostyle.


FISHER PRICE
fisher price

COMOFRAME
como frame

MIRA FLEX
mira flex

CENTROSTYLE
centro style

Zatem oferta dla dzieci jest. Zapewne większa niż ta przedstawiona przez nas. Pozostaje tylko przekonanie niektórych dzieci do ich noszenia. A rodzicom wybór czy wybrać coś ze specjalnej oferty tego typu, czy jednak tradycyjne. Należy pamiętać, że najlepiej – najbezpieczniej soczewki okularowe zamontować organiczne (plastikowe) lub z materiału trivex w razie upadku, uszkodzenia – nie zostaną stłuczone i nie grozi to odpryskiem do oka.

A czy dzieci będą je chętnie nosiły? Jak to z dziećmi – jedne tak, drugie nie – trzeba znaleść po prostu sposób. Ale kto nie zna swojego dziecka tak dobrze jak my – rodzice.

Zespół OPTO.blog

Warto przeczytać: