at Last

atLast – to zupełnie inna niż dotychczas spotykane na rynku soczewki dwuogniskowe. To zupełnie innowacyjne rozwiązanie soczewek wieloogniskowych. Okulary dwuogniskowe czy trzyogniskowe posiadają segmenty na swojej powierzchni do obserwacji odpowiednich odległości. Soczewki progresywne posiadają gradalny przyrost mocy na odpowiedniej długości soczewki okularowej.

atLast – to złożona soczewka, która łączy w sobie przyrost mocy znany z soczewki progresywnej oraz wbudowany segment co zapewnia doskonałe widzenie w porównaniu do obecnych soczewek dwuogniskowych oraz trzyogniskowych.
– o 70% mniejszy skok w porównaniu do tradycyjnych soczewek dwuogniskowych i trzyogniskowych
– użytkownicy mogą cieszyć się dziesięciokrotnie większym zasięgiem widzenia bliży oraz obszarów pośrednich w porównaniu do soczewek dwuogniskowych. Obszary są szerokie i stabilne.

Soczewka atLast są wyjątkowe jeżeli chodzi o obserwacje bliży oraz pośrednich obszarów, posiadają tzw miękki skok mocy podczas przechodzenia z obserwacji dalekich na bliskie.

Dla kogo soczewki atLast?
Jeżeli jesteś użytkownikiem soczewek dwuogniskowych – tracisz dobre widzenie na odległości pośrednie. Jeżeli użytkownikiem okularów progresywnych – napewno będziesz cieszył się z drugich okularów nie wymagających “dokładnego” wyszukiwania obszaru pośredniego.

Soczewki atLast zostały zaprojektowane aby zapewnić przestronne widzenie obszaru pośredniego – czego zdecydowanie brakuje soczewkom dwuogniskowym, trzyogniskowym oraz progresywnym.

W atLast mozna wyróżnić cztery strefy widzenia:
– bliskie obszary
– pośrednie obszary
– dalsze pośrednie obszary
– widzenie dali

Wbudowany w soczewkę atLast obszar segmentu jest częściowo widoczny (napewno nie tak jak w tradycyjnych soczewkach dwuogniskowych) lecz patrząć przez tylną powierzchnię praktycznie niezauważalny dla tych, którzy patrzą na Ciebie.

atLast, to:
– lepsze widzenie obszarów pośrednich i bliży
– praktycznie mało widoczna lub niezauważalny segment do obszaru bliży i pośredniego
– cztery strefy widzenia
– szersze pola pośrednie i bliży w porównaniu do soczewek wieloogniskowych (dwuogniskowe, trzyogniskowe, progresywne)
– łatwiejsza adaptacja
– mniejszy skok mocy w porównaniu do soczewek dwuogniskowych

Soczewki atLast firmy PixelOptics wkrótce na Polskim rynku. Dostępne będą w dwóch materiałach: poliwęglan (index 1.59) oraz wysokoindeksowy – 1.67.

Zespół OPTO.blog

Warto przeczytać: