Płyn pielęgnacyjny do soczewek kontaktowych dla osób o normalnych lub wrażliwych oczach. Jest to jednostopniowy płyn na bazie wody utlenionej nie zawierający konserwantów. Płyn ten nie podrażnia oczu, jest łatwy w użyciu i pozostawia soczewki czyste i gotowe do założenia.

Płyn na bazie nadtlenku wodoru (wody utlenionej) do pielęgnacji wszystkich typów soczewek kontaktowych. Do każdego płynu dołączony jest pojemnik ze specjalnym platynowym dyskiem neutralizującym wodę utlenioną.

Polecany dla osób:
– odczuwających dyskomfort lub uczucie suchego oka podczas noszenia soczewek kontaktowych.
– o wrażliwych oczach ze skłonnościami do alergii.
– nie mających czasu na mechaniczne czyszczenie soczewek kontaktowych.
– poszukujących łatwego i wygodnego sytemu pielęgnacyjnego.
– noszących soczewki dłużej niż 12 godzin na dobę.

Płyn AOsept Plus stworzony na bazie Nadtlenku Wodoru. Niewielkie stężenie wody utlenionej zawarte w płynie AOsept Plus powoduje utlenienie błony komórkowej drobnoustrojów niszcząc je. Następnie sama woda utleniona ulega neutralizacji (czyli rozłożeniu na wodę i tlen) dzięki platynowemu dyskowi (umieszczonego pod koszyczkiem z soczewkami). Proces ten widoczny jest w postaci uwalniających się pęcherzyków tlenu, którego nadmiar uwalnia się przez otwór w wieczku pojemnika. Po trwającym 6 godzin procesie dezynfekcji i neutralizacji lub po całej nocy, czyste i świeże soczewki możesz wyjąć i założyć na oczy.

Dostępny w naszym salonie optycznym jak i sklepie internetowym.

Zespół OPTO.blog

Warto przeczytać: